Accueil Line interactive Eaton (5SC1500IRBS) 5SC 1.5kVA Line Interactive UPS – Rack 2U
Eaton (5SC1000IRBS) 5SC 1kVA Line Interactive UPS - Rack 2U
Back to products
Schneider Electric Easy UPS (SRVS1KI) 1kVA 230V Online UPS
Eaton (5SC1500IRBS) 5SC 1.5kVA Line Interactive UPS – Rack 2U
  • Up to 8 devices protected
  • 8 minutes runtime at 70% load
  • Line interactive topology
  • Automatic Voltage Regulation (AVR)
  • 2U height rack-mount design
  • Pure sinewave output
  • Battery configuration provides the best size/runtime ratio
  • LCD interface provides clear status of the UPS key parameters
  • Eaton ABM battery management technology
  • Easy battery replacement from front panel to extend UPS life
  • 1 USB port + RS232 serial port (USB and RS232 cannot be used simultaneously)
  • Communication slot for network, Modbus or relay card
  • British Standards input cord
  • Input: (1) C14 (10A)
  • Output: (8) IEC C13 (10A)
  • 2-year warranty on electronics & batteries
UGS : 5SC1500IRBS Catégorie : Line interactive
Share:
  • Description
  • Informations complémentaires
Description
The Eaton 5SC is offered in numerous form factors. Tower models are designed for easy integration in environments with space limitations. Rack models are designed to fit into 500mm short-depth enclosures, two-post racks, and wall mounts. Rack/tower variants are compatible with both tower and rack installations.